Logo baner

З нами ви це зможете!

Концерн РРТ повідомляє для кабельних операторів

Концерн РРТ повідомляє для кабельних операторів

Україна святкує День Державного Прапора

Written by admin on . Posted in культура, Новини, Новини-Public

Сьогодні в Україні відзначається День Державного Прапора.

Свято встановлено згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року для вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

У 2009 році було внесено зміни до цього Указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Завершився III Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»

Written by admin on . Posted in культура, Новини, Новини-Public, соціум

Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко вручив нагороди переможцям III Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну», що проходив на базі філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» і завершив свою роботу 23 травня.

У фестивалі взяли участь телерадіожурналісти зі всієї України, а також з Іспанії, Білорусі, Німеччини, Грузії, Туреччини. Учасники та гості фестивалю відвідали під час фестивалю Кам’янку, Чигирин, Золотоношу, де ознайомились з історико-культурною спадщиною регіону, а 22 травня поклали квіти на могилу Кобзаря у Каневі.

Загалом за перемогу у восьми номінаціях та Гран-прі змагались 68 телепередач та 35 радіопрограм. Серед лауреатів цього року – творчі групи Волинської, Черкаської, Херсонської, Київської, Житомирської, Рівненської, Чернігівської, Одеської, Миколаївської філій НСТУ.

Гран-прі фестивалю серед телевізійних програм виборола трилогія «Тарас Шевченко» об’єднання кінематографістів України «Кіно-Логос»  (автор та режисер – Дмитро Ломачук, оператор – Юрій Долгоручко, звукорежисер – Андрій Обод).

Гран-прі за кращу радіопрограму вручено творчій групі філії ПАТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція «Вінтера» за програму «Світанкове село» (автор Зоя Тищенко, звукорежисер Тетяна Левченко).

Сьогодні День слов’янської писемності і культури

Written by admin on . Posted in культура, Новини, Новини-Public, соціум

Щороку 24 травня, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, відзначають День слов’янської писемності і культури.

Спочатку цей день було встановлено у постанові «Про День слов’янської писемності і культури» Президії Верховної Ради Української РСР, але вже в незалежній Україні День Кирила та Мефодія стали відзначати відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004.

Відомо, що Кирило і Мефодій народилися в родині візантійського воєначальника в македонському місті Солунь (Салоніки). Воно знаходиться на березі Егейського моря і зараз належить сучасній Греції.

Майбутні просвітителі слов’ян отримали прекрасну освіту і гарне виховання. Кирило навчався у Константинополі, знав східні мови, латинську, арабську і староєврейську, був талановитим філологом, працював бібліотекарем у патріаршій бібліотеці, викладав філософію у вищій константинопольській школі.

Мефодій був управителем однієї слов’янської провінції у Візантії, а згодом став помічником Кирила в місіонерській, літературній і освітній діяльності.

Болгарський письменник Чорноризець Храбр на початку X ст. зазначав, що слов’яни спочатку не мали писемності, а рахували та гадали за допомогою рисок і зарубок. Потім, з появою християнства, вони почали користуватися грецькими та латинськими літерами. Подальший розвиток слов’янської писемності Храбр пов’язує з винаходом азбуки Кирилом. Більшість учених вважає, що це була глаголиця. Однак, вона не отримала великого поширення, бо накреслення її літер було занадто складним.

Замінила її кирилиця, що являла собою складну, творчу переробку грецького алфавіту. До складу останньої ввійшла майже половина літер, невідомих грецькій писемності (19 з 43), які були введені для точнішої передачі фонетичних особливостей слов’янської мови. Проте, кирилиця, як і глаголиця є цілком оригінальними слов’янськими системами письма.

Російського “куратора” телеканалу “Інтер” видворили з України

Written by admin on . Posted in культура, Новини, Новини-Public, соціум

Російський консультант телеканалу “Інтер” Ігор Шувалов був видворений за межі України із забороною в’їзду на територію країни строком на 5 років.

Про це 22 травня на своїй сторінці в Facebook написав радник глави МВС, народний депутат Антон Геращенко.

“Сьогодні російський пропагандист, фактичний керівник інформаційної служби телеканалу “Інтер”, шеф відомої провокаторки Марії Столярової - Ігор Шувалов був видворений українськими прикордонниками за межі України із забороною в’їзду терміном на 5 років”, – написав він.

Геращенко пояснив, що за оперативними даними антиукраїнська діяльність Шувалова використовувалася спецслужбами Російської Федерації в активних заходах впливу щодо висвітлення спеціально підготовлених і резонансних відомостей через засоби масової інформації.

За словами політика, Шувалов також був причетний до широкомасштабної акції щодо зриву євроінтеграційних і сучасних реформ в Україні і активно бере участь у  проекті просування Росії як єдиного нащадка” країни-переможця фашизму у Великій Вітчизняній війні” (а не у Другій світовій)”.

Геращенко наголосив, що вперше, за рішенням СБУ під тиском Олександра Турчинова й Арсена Авакова видворила Шувалова з України у березні 2014 року, проте “під зустрічним тиском співвласників телеканалу “Інтер” на тодішнього голову СБУ Валентина Наливайченка, це рішення було скасовано”.

Рада збирається ввести мовні квоти на телебаченні

Written by admin on . Posted in культура, Новини, Новини-Public, соціум

Заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Григорій Шверк заявив, що Верховна Рада з великою ймовірністю уже 23 травня підтримає законопроект про введення мовних квот на українському телебаченні.

Шверк зазначив, що законопроект є результатом компромісу, оскільки його розробляли і ті люди, які хотіли 100% квоти на ТБ, так і ті, хто виступав проти подібних обмежень.

За його словами, проект передбачає 75% україномовних квот для загальнонаціональних каналів і 50% – для регіональних.

Заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення також звернув увагу на те, що за невиконання закону про квоти телеканалам загрожують штрафи у розмірі 5% від ліцензійного збору. Якщо триватимуть порушення, то може дійти до звернення в суд про анулювання ліцензії.